iPhone, iPad ve iPod touch’ınızı Yedekleme Nasıl Yapılır?

iPhone, iPad veya iPod touch’ınızı yedeklerseniz aygıtınızın değiştirilmesi, kaybolması veya hasar görmesi durumunda bilgilerinizin kullanabileceğiniz bir kopyasına sahip olursunuz.

 

Yeni bir iphone satın aldın ya da var olan cihazlarınızı yedeklemek isteyenler için ‘iCloud yedeklemesi nasıl gerçekleştirilir?’ sorusunun cevabını en pratik haliyle derledik. Peki iPhone nasıl yedeklenir?

 

iPhone YEDEKLEME NASIL YAPILIR?

 

1. Adım: Telefonunuzun wifi ağına bağlı olduğundan emin olun.

2. Adım: Daha sonra Ayarlar’a giderek en üstte bölüme dokunarak iCloud hesabınıza giriş yapın.

 

 

 

 

 

 

 

 

3. Adım. iCloud Yedekleme’ye dokunun.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4. Adım : Şimdi Yedekle’ye dokunun. İşlem tamamlanana kadar Wi-Fi ağınıza bağlı kalın.

İlerleme durumunu kontrol ederek yedeklemenin tamamlandığını doğrulayabilirsiniz. Ayarlar > [adınız] > iCloud > iCloud Yedekleme’ye gidin. Şimdi Yedekle’nin altında en son yedeklemenizin tarihini ve saatini görürsünüz.

Aygıtınızı bir iCloud yedeklemesinden geri yükleme

  1. Adım : Aygıtınızı açın. Bir Merhaba ekranı görürsünüz. Aygıtı önceden ayarladıysanız, yedeklemenizden geri yüklemek üzere bu adımları kullanabilmek için aygıtın tüm içeriğini silmeniz gerekir.
  2.  Adım : Uygulamalar ve Veriler ekranını görene kadar ekrandaki ayarlama adımlarını izleyin ve ardından iCloud Yedeklemesinden Geri Yükle seçeneğine dokunun.
  3. Adım :Apple Kimliğiniz ile iCloud’a giriş yapın.
  4.  Adım : Bir yedekleme seçin. Her birinin tarihine ve boyutuna bakarak en uygun olanı seçin. Yedeklemeyi seçmenizin ardından aktarım başlar. Daha yeni bir yazılım sürümünün gerektiğini belirten bir ileti görürseniz güncelleme işlemi için ekrandaki adımları izleyin (güncelleme yapmanıza yardımcı olacak adımları görmüyorsanız ne yapmanız gerektiğini öğrenin).
  5. Adım : Sizden istendiğinde, uygulamalarınızı ve satın aldığınız içerikleri geri yüklemek için Apple Kimliğiniz ile giriş yapın (birden çok Apple Kimliği kullanarak iTunes veya App Store içeriği satın aldıysanız her biriyle giriş yapmanız istenir). Parolanızı hatırlamıyorsanız Bu Adımı Atla’ya dokunabilir ve daha sonra giriş yapabilirsiniz. Ancak Apple Kimliğiniz ile giriş yapana dek uygulamaları kullanamazsınız.
  6. Adım : İnternet bağlantısını kesmeyin ve bir ilerleme çubuğunun görünüp tamamlanmasını bekleyin. Yedeklemenizin boyutuna ve ağınızın hızına bağlı olarak ilerleme çubuğunun tamamlanması birkaç dakika ila bir saat arasında sürebilir. Wi-Fi bağlantınızı çok erken keserseniz bağlantı yeniden kurulana kadar ilerleme duraklatılır.
  7. Adım :Artık ayarlama işlemini tamamlayabilir ve aygıtınızın keyfini çıkarabilirsiniz. Mevcut bilgi miktarına bağlı olarak uygulama, fotoğraf, müzik gibi içerikler ve diğer bilgiler sonraki birkaç saat veya gün boyunca arka planda geri yüklenmeye devam eder. İşlemin tamamlanması için sık sık Wi-Fi ağına veya güç kaynağına bağlanmaya çalışın.

iCloud DEPOLAMA ÜCRETİ NE KADAR?

Güncel verilere göre;
50 GB’lık alan için aylık 6,49 TL
200 GB’lık alan için aylık 19,99 TL
2 TB’lık alan için ise aylık 64,99 TL ödeme yapmanız gerekiyor.

iCloud’DA YETERLİ ALAN YOKSA NE OLUR?

Eğer iCloud hesabınızdaki alan yeterli değilse yedekleme işlemi sağlı bir şekilde gerçekleşmeyecektir. Bu durum can sıkıcı olsa da çözümsüz değil. Bu tarz durumlarla karşılaşmamak için iCloud alanınızı yükseltme adımını tercih edebilirsiniz. Böylece tüm verilerinizi güvenle yedekleyebilir ve geri yükleme esnasında herhangi bir sorunla karşılaşmaktan kurtulabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.