iPhone Home Tuş Tamiri

Elektronik cihazlarınızın zaman içerisinde çeşitli sebeplerle servis ihtiyaçlarının doğması kaçınılmazdır. IPhone Home Tuşu Tamiri de cep telefonu kullanıcılarının bir çoğunun arayışı içerisinde olduğu bir hizmet olmakla birlikte, kimi servislerin oldukça astronomik fiyatlarla IPhone Home Tuşu Tamiri yaptığı kullanıcıların şikayetleri arasında yer alır. Elbette bu sorunun kolayca üstesinden gelebilmenin yolları vardır. Örneğin, telefonunuzu bize getirerek en uygun fiyatlarla IPhone Home Tuşu Tamiri hizmeti alabilir, herhangi bir sorun yaşamadan uzun süre telefonunuzu kullanabilirsiniz. Her ne kadar bir arıza olarak nitelendiriyor olsak da, Home Tuşu sorunu kullanıma bağlı olarak doğal kabul edilebilecek durumlar arasındadır.
Iphone kullanıcıları bir süre sonra tuş sorunu ile karşılaşabilir. Bu sıkıntı sizi kısa süreli bezdirse de tamir ihtiyacınızı kısa sürede halledebilen servisler mevcuttur. Home tuşu menü ve daha bir çok özelliği etkinleştirip görme imkanı sağlayan, Iphone ön tarafında olan tek tuş olma özelliğini taşır. Ana ekranda tuşu bu telefonda en sık karşılaşılan ve en sorunlu parça olması ile bilinmektedir. Kullanan müşterinin elinin altındaki tek tuş oluşu beklide bu sorunu aşılamaktadır. Bu tip telefon modellerinde devamlı ve düzenli olarak bozulma ve tamir ihtiyacına en yatkın ürünler olması ile biliniyor.
Home Tuşunu Yaptırmak İsteyenlerin Sorunları
Home tuşu basmıyor,
Voice control kendiliğinden açılıp kapanıyor,
Home tuşu arıza yapıyor,
Home tuşu ara sıra çalışıyor, ara sıra çalışmıyor,
Ana ekran tuşu sorunlu basmıyor,
Menü tuşu çalışmıyor,
Bir ezilme ve darbe olmadan ansızın bozuldu.

Tuş Değişimi Sonrası Parmak İzi Okuyucusunda Sorun Oluşur Mu?
İphone 5s, 6, 6s ve 7 modellerinde Home tuşu tamir edilir ve değişim olursa parmak izi okuyucusu çalışmayacaktır. Nedeni ise, her Home tuşunun kendine has özel elektronik devresinin oluşudur. Orijinal yada çakma ürünlerde olsa kendi Home tuşu değilse çalışmayacaktır.

Home Tuşu Neden Bozulur?
Her tuş kullanıma bağlı olarak uzun süre yada kısa süreli olarak bozulabilir.    Tuş da ki bozulmalar birden fazla nedene bağı olabilir.
.Toz ve kire bağlı olarak,
.Yağmurlu havada tuşun yanlarından su alması ilerde arızaya yaratır,
.Cebinizde, çantanızda kılıfsız kullanımlarda baskı uygulanması,
.Düşme ve darbe sonucu tamamen çalışmaz,
.Çocuklar tarafından ısırılma, yada sert basma,
.Uzman olmayan kişilerin tamiri ve hasara neden olması,
Bozulmanın sebeplerinde birkaç tanesidir. İphone Home tuş tamiri yapan servisler veya İphone servisi tarafından arızalı tuşlar tamir edilmektedir. Tuş fleksi değişir, buton değişir, buton temizliğini sık yapılması tavsiye edilir. Yapılan işlem 1 gün sürmektedir. Parçaları garantili şekilde sunan tamirciler önerir. Fiyatlar telefonunuzun modeline göre değişim gösterecektir.

Geçici Çözüm
Home tuşu bozulduğunda, servise gitmek için uygun anını bekleyenlere İphone Assistive Touch özelliği kullanarak Home tuşunun tıklayıp erişim sağlayabilirsiniz. Bunun için, ayarlar, erişilebilirlik, AssistiveTouch etkinleştirin ve ana ekranda simgesini göreceksiniz ve Home tuşunu görevini üstelenecektir. Ancak cihazınızın home tuşunu bir an önce yaptırmanız gerektiğini unutmayınız. Bir çok fonksiyon bu tuşta yer alır ve telefonunuz için oldukça önemlidir.

Kalıcı Çözüm
Telefonunuzu en uygun fiyatlarla tamir edilmesi için bize getirerek kesin çözüme ulaşabilirsiniz. Kaliteli yedek parça ve mükemmel işçilik seviyesinde işlemler elde edebilmeniz için sahip olduğumuz donanımı en iyi şekilde kullanarak sizin için uygun çözümleri üretiyor olacağız. Uzun vadeli kaliteli çözümler için bizi tercih edin.

2 Yorum

 • Bedirhan Özdek

  Home tuşum çalışmıyor yaptırmak istiyorum iPhone 6 fiyat ne ??

  • admin

   merhaba bedirhan bey iphone 6 home tuş değişimi yapmaktayız. Fiyat bilgisi için bizi 0850 532 1 708 hattımızdan bilgi alabilirsiniz.

 • Bir Yorum Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.