İPHONE 7 EKRAN TAKDIRMADAN ÖNCE OKUYUNUZ.

İphone 7 Ekran Değişimi Nasıl Yapılır

Günümüzde cep telefonları hiç şüphesiz ki herkes için önemli araçlardan biridir. Bozulması ya da ekranının kırılması halinde kullanılmaz hale gelmesi demek tüm işlerin aksaması anlamına gelebilmektedir. Iphone 7 ekran değişimi nasıl yapılır sorusu da tam da bu aşamada önem kazanmakta. Telefon sahiplerinin bu tarz bir olay başına gelmesi halinde ne yapmaları gerektiği konusunda kararsız kalabilmektedir.

Birinci Sınıf Malzeme Kullanımı

Cep telefonları şimdilerde birçok marka ve modelden oluşuyor. Her birinin teknik özellikleri değişirken değişmeyen tek ortak nokta telefonların sahipleri için önemli oldukları. Gün içinde hemen hemen tüm işler artık cep telefonu üzerinden yapılmakta. Günlük yaşamın içinde sosyal medyaya aralarının kullanımının yanı sıra iş dünyası içinde de vazgeçilmezler haline gelmiştir.

Özellikle yere düşmelerde hassas olan telefonların ilk olarak ekranlarında sorunlar yaşanmakta. Dokunmatik özellikte olan cep telefonları bu düşme neticesinde bu özelliğini kaybetmekte ve telefon kullanılamaz hale gelmektedir. Iphone 7 ekran değişimi nasıl yapılır sorusu da bu marka telefon kullanan ve bu sorunu yaşayanlar için önemlidir.

Öncelikle yapılması gereken telefonun alındığı noktaya başvurulmasıdır. Kaliteli malzeme kullanılmadan ekran değişimin yapılması demek telefonun tüm dokunmatik özelliğinin yok olması anlamına gelebilmektedir. Bu alanda deneyimi olmayan firmalara başvurulması neticesinde yanlış yönlendirme olabilmektedir. Sadece ön camın hasra görmesi söz konusu olan durumların ayırt edilememesi durumunda komple cam değişikliği yapılabilir hem maliyet yukarı çıkmakta hem de telefonla ilgili ciddi bir değişim söz konusu olmaktadır

Ekran Kimlere Taktırılmalı?

Iphone 7 ekran değişimi nasıl yapılır diye merak edenler için alanında uzman firmalardan yardım alınmalıdır. Akıllı cihazlar konusunda bir hayli tecrübeli olan ve hatasız işlem yaparak telefonun eskisi gibi kullanılmasını sağlayan teknik servis firmaları bulmak mümkün.

Ön camın değiştirilmesiyle komple cam değişimi yapılması arasında epey bir fark bulunmaktadır. Bu alanda yeteri bilgiye sahip olmayanlar işin kolayı olan komple cam değişimine yönlendirebilirler. Ön cam değişikliği ise;

  • Telefonun orijinal ekranında değişiklik yapılmadığı için cihazın sorunsuz kullanımı devam edebilmekte,
  • Dokunma paneliyle ilgili bir işlem yapılmaması dokunmatik özelliğinde sorun yaşanmamasını sağlamakta,
  • Ses kalitesinde bir değişim meydana gelmez,
  • Cihazda bir veri kaybı olması mümkün değildir.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.