iPhone 7 Ekran Değişimi

Iphone, dünya çapında en fazla kullanılan telefon markalarından birisidir. Bu telefonun oldukça nazik bir telefon türü olduğunu söylemek mümkündür. Yeni nesil akıllı telefonların tamamında, telefon ekranlarının sürekli kırıldığını görürüz ki, kimi yetkili servis maliyetleri kimi zaman cihazın fiyatına yaklaşır. Birçok telefon tamircisinin bu işlemi yapabilmektedir. Fakat kalite hem telefon hem de kullanış için çok önemli bir detaydır. Ancak, doğru servis tercihinde bulunulmadığında ortaya ciddi sorunların çıkabileceği unutulmamalıdır. Cihazınızın ekranı değiştirilirken dikkatle yapılması gereken birkaç ciddi bağlantı işlemi vardır ki, bunları, kulaklık, mikrofon ve parmak izi okuyucuları doğrudan etkiler.
Bu sebeple cihazlarınızı herhangi bir tamirciye değil, bize getirmeniz uzun vadede faydanıza olacaktır. Orjinalliğine hiçbir zarar vermeden revize orijinal parçalar kullanabilir veya kaliteli yan sanayi ürünlerle en iyi sonucu elde edebiliriz. Elbette tavsiyemiz her zaman orijinal parça kullanılmasıdır. Ancak maliyetlerini değerlendirmek ve bu noktada karar vermek sizin inisiyatifinizdir. Biz sizin için niteliksiz işlemleri asla ortaya çıkarmayız. Hangi standart seçilmiş olursa olsun, o kapsamda en iyi sonuçlar elde edilecektir.

Iphone Ekran Değişimi Fiyatları Ne Kadardan Başlar?
Iphone ekran değişimi fiyatları; kullanılan materyal ve işçilik maliyetlerine göre farklılık gösterebilmektedir. Iphone’un her modeline göre değişiklik gösteren bu fiyatlar, firmamızda mümkün olan en uygun seviyededir.

Iphone Ekran Değişiminin Telefona Zararı Var Mıdır?
Iphone ekran değişiminin pek bir zararının bulunduğunu söylemek doğru olmayacaktır. Yüksek kalitede kullanılan camlar sayesinde telefonu orijinal ekranı ile kullanmak mümkün olacaktır. Dokunma panelinin değişmemesi durumunda orijinal dokunma hissi aynı kalacaktır. Değiştirme esnasında kullanılan araçlar, telefona herhangi bir zarar vermez. Ses konusunda endişeleri olan bireylerin, endişelenmemesi gerekir. Çünkü ses kalitesinin değişmeyeceğini bilmeleri gerekir.
Dokunmatik hassaslık aynı derecede devam eder. Ekran değiştirildiğinde kişinin telefonunda bir veri eksikliği yaşama durumu söz konusu değildir. Görüntü kaybının yaşanamayacağı bilinmelidir. Parmak izi okuyucusunun da zarar görmeyeceği kesindir.
Tabii bunların olabilmesi doğru bir servis uygulaması gereklidir ve uygun malzeme kullanılması şarttır.

Iphone Ekran Değişimi Ne Zaman Gerekli Olur?
Her ne kadar kabul etmek istenmese de, bazı durumlarda telefonun açılması ve bazı parçalarının değiştirilmesi gerekir. Elektronik cihazların pek çoğunda olağan kabul edilen bu durum, Iphone gibi yüksek teknolojili bir görüntü biriminde çok daha yaygın olarak görülür.
Iphone Ekran Değişimi gereklidir diyebilmek için; yazılımsal olarak cihazın test edilmesi ve bağlantıların incelenmesi gerekir. Kimi durumlarda sorun ekrandan değil, ekrana görüntüyü ileten mikroçiplerde olabilir ki bu durumda çok farklı bir arıza giderme işlemi gerekli olacaktır. Bazı durumlarda ise cihazın ekranının geri aydınlatması bozulur ve bu durumda görüntü geliyor olmasına karşın, görmemiz mümkün olmaz.
Tabii cihazın tamiri esnasında arızanın niteliğine göre değişmekle birlikte bazı hususların dikkatle sürece dahil edilmesi gerekli olacaktır. Örneğin; görüntü kaybının olmaması gerekir. Ekran üzerinde mürekkeplenme olayı olmamalıdır. Dokunmatik hassasiyetin zarar görmüş olmaması gerekir. Ekran üzerinde takılma, donma gibi problemler ile karşı karşı kalınmamalıdır. Ekran aydınlatmasına zarar gelmemelidir. Sadece ekranın kırık olması, ekran değiştirmek için önemlidir.
Bu tür değişimler, teknik uzmanlar tarafından yapılan işlemlerdir. Camı kırılan iphonelerin, tamir edilmesi için uzmanların telefonun hangi düzeyde kırılma yaşadığını tespit etmesi gerekir. Cihazın sadece ekranının kırılmış olması, kişiye fazla maliyetli olmamaktadır. Bu tür teknik işlemlerin yapılması pek fazla uzun sürmediği bilinmelidir. Fakat yoğunluğa göre bu süre artabilir veya azalabilir. Bütün bu detayları göz önünde bulundurmak faydalı olacaktır.

1 Yorum

  • Berken Bayramoğlu

    İyi çalışmalar bende iphone 7 ekran cam çatlak ve kasa ezik ne kadar fiyat çıkar ekran ve kasa dönüş yapabilirmisiniz.

  • Bir Yorum Yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.