Cep Telefonlarının Çocuğun Beynine Zararlı Etkileri

Cep telefonları çocukların beyin gelişimi üzerinde olumsuz etkilere neden olabilir. Cep telefonlarından yayılan radyasyon çeşitli sağlık tehlikelerine neden olur. Cep telefonlarından çocukların nasıl etkilendiğine bir bakalım.

En son teknolojiler, en zorlu işleri en kısa sürede yapmamıza yardımcı olur. Bilgisayarlar ve cep telefonları zamanımızı kurtarmak için icat edildi. Ancak bilim ve teknoloji toplumumuza hem bir nimet hem de felaket getirdi. Ve en çok etkilenenler çocuklar. Bilimin kurbanı oluyorlar.

Araştırmalar, bir çocuğun beyninde bulunan kemik iliğinin, Bir yetişkin beyninin belirli bir süre içinde emebileceğinden yaklaşık 10 kat daha fazla radyasyonu emebilir. Sadece iki dakika süren bir arama bile, görüşme bittikten sonra bile altmış dakikaya kadar sürebilen beynin kimyasal dengesini bozabilir.

Cep Telefonlarının Çocuğun Beynine Etkileri

Cep telefonlarının çocuğun beynini nasıl etkileyebileceğine hızlıca bir göz atın. Davranış Sorunları Çoğu zaman cep telefonlarıyla oynayarak ve çoğu zaman içeride tutan bir çocuk, dışarıda vakit geçiren ve diğer çocuklarla oynayan çocuklardan daha fazla davranış problemleri geliştirmeye eğilimlidir .

Ruh hali

Cep telefonları, çocuklar arasındaki ruh hali değişimlerinin ana nedenleridir. Yüksek teknolojili telefonlarda farklı uygulamalar deneyen çocuklar bu tür sorunlara daha yatkındır.

Hafıza Kaybı

Cep telefonlarının yaydığı radyasyondan dolayı beyin düşünme kabiliyetini kaybeder ve çocuklar günün maksimum saatlerinde böyle bir radyasyona maruz kalırsa hafıza kaybına neden olur.

Öğrenme güçlüğü

Teknolojinin gelişmesi nedeniyle çocuklar öğrenmenin normal yolunu unutuyorlar. Yeni teknolojinin gelişmeleri ile her şey daha kolay hale getirildi. Daha çok mini bilgisayarlara benzeyen cep telefonları aracılığıyla her türlü matematik problemi çözülebilir. Bir çocuktan manuel olarak hesaplamasını isteyin, en basit problemleri çözmek için bile cep telefonundan yardım almak isteyecektir. Cep telefonları çocuklarda normal öğrenme yeteneğini engelliyor.

Agresif davranış

Cep telefonları beyni dinlenmeden sürekli meşgul tuttuğu için, çocuklar daha sinir bozucu ve öfkeli olma eğilimindedir. Normal tartışmalarda bile daha şiddetli ve sinirli olma eğilimindedirler. Bu da sosyal yaşamlarını engelliyor. Başkalarına karşı kolayca normal ve samimi olamazlar. Tamamen yalnız kalmayı ve başkalarıyla etkileşime girmeden kendi kendileriyle olmayı tercih ederler.

Konsantre Olamama

Beyin, sürekli olarak zararlı radyasyonlara maruz kaldığında birçok problem geliştirir.. Beynin normal işleyişi engellenir. Çocuklar her zaman cep telefonlarında olanları düşünür. Çalışmalarına konsantre olamazlar ve sonuç olarak notları düşmeye başlar. Ebeveynlerinden ve öğretmenlerinden utanç duymaya başlarlar. Sinirlenirler ve psikiyatrik sorunlar geliştirirler.

Yanılsamaların Çekiciliği

Sosyal sitelere erişim ve çevrim içi sahte arkadaşlar edinmek, çocukları gerçekliğin olmadığı bir illüzyon dünyasına çeker. Ancak çocuklar, yanıltıcı dünyaya o kadar dalmış olurlar ki, ebeveynleri ve diğer iyi dilekçeleri tarafından sürekli uyarılsalar bile illüzyonlardan çıkmak istemezler.

Radyasyonlar

Cep telefonlarının neden olabileceği en zararlı etkidir. Radyasyonlar, hücreler tarafından tekrar tamir edilemeyen tek ve çift iplikli DNA’yı kırar. Bu mutasyona uğramış hücreler kansere neden olur ve tüm yaşamı sona erdirir.

Bu nedenle, çocuklarınızın cep telefonlarına kapılmasına izin vermeyin. Diğer eğlence kaynaklarından yararlanmasına izin verin. Dışarı çıkıp oynamasını isteyin. Sağlıklı bir zihne olduğu kadar sağlıklı bir vücuda sahip olmasına yardımcı olacaktır.

1 Yorum

  • Onur Poyraz

    Çok dakikler, tam söyledikleri zamanda geliyorlar. iPhone 7 Plus kırık ekranımı anında onardılar,çok teşekkür ederim.

  • Bir Yorum Yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.